SzukajRadcy.pl
ADRIAN GOSKA

ADRIAN GOSKA

Kancelaria Radcy Prawnego Adrian Goska

Miasto
Łódź
Adres
Tymienieckiego 25C/296, 90-350
Telefon
+48601301220
Numer uprawnień
Łd-P-284
obszary praktyki:
bankowe
cywilne
cywilne postępowanie
działalność gospodarcza
arbitraż i mediacje
sukcesja
zabezpieczenia wierzytelności umownych
O Mnie

Kancelaria specjalizuje się w sprawach frankowych (CHF, EURO, JEN). Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu sporów cywilnych, w szczególności z zakresu kredytów walutowych. Sprawami umów frankowych zajmujemy się od 5 lat. Prowadzimy sprawy w całej Polsce przed wszystkimi sądami, Sądem Najwyższym oraz TSUE. Obsługujemy Klientów każdego banku, zapewniając im profesjonalną obsługę do czasu uzyskania wyroku oraz wykreślenia hipoteki. Kancelaria posiada własny back office zapewniając stały kontakt z sądami oraz Klientami. Siedziba główna Kancelarii znajduje się w Łodzi w przepięknie odrestaurowanych loftach Scheiblera, zajmując 3 poziomy, w Tomaszowie Mazowieckim mieści się oddział. Umowy frankowe należą do powszechnie zawieranych umów kredytu i w ogromnej większości zawierają klauzule niedozwolone, skutkujące ich nieważnością. Świadcząc pomoc prawną frankowiczom skupiamy się na kompleksowej obsłudze ich problemu. Określamy optymalne parametry ich sytuacji proponując indywidualną ścieżkę procesową. Nasza kancelaria frankowa posiada doświadczenie w obsłudze każdego wariantu umowy w każdym banku. Zabezpieczamy powództwa uniemożliwiając bankom pobieranie nienależnych rat, po wygranej egzekwujemy od banku zwrot zasądzonych roszczeń. Tworzymy zespół radców wyspecjalizowanych w sporach frankowych oraz analizie postanowień niedozwolonych.

Prawnik zarządzający kancelarią. Prawo ukończył w 2003 roku na Uniwersytecie Łódzkim broniąc pracę w Katedrze Prawa Handlowego i Gospodarczego, broniąc pierwszą pracę z zakresu odpowiedzialności cywilnej wspólników spółek osobowych w nowym Kodeksie Spółek Handlowych. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi od 2011 roku. Przedmiotem zainteresowań Mecenasa jest prawo cywilne oraz procesowe. Specjalizuje się w prawie bankowym (spory z umów frankowych), spory cywilne oraz negocjacje biznesowe. Przeprowadzał transakcje typu due diligence, przejęć i fuzji przedsiębiorstw w Polsce. Doradca firm rodzinnych w projektach związanych z planowaniem sukcesji i planowaniem spadkobrania. Doradzał w projektach unijnych przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, spożywczej i technologicznej. Ukończył wiele szkoleń oraz kursów udoskonalających. Bierze udział w zjazdach naukowych katedr prawa cywilnego i handlowego, konferencjach i seminariach. Pasją są podróże a w szczególności odkrywanie Włoch, gdzie spędza dużą część czasu. Dobre wino i przyjaciele to świetny tandem na najlepsze spędzenie życia. Jest miłośnikiem sztuki, Ecole de Paris oraz pasjonuje go życie i twórczość rodziny Kossaków to największy przedmiot zainteresowań Mecenasa.

#umowyfrankowe, #prawnikumowyfrankowe, #procesyfranki, #kancelariafranki, #radcaumowyfrankowe, #sporyfrankowe, #unieważnienieumowy, #nieważność, #nieważnośćumowy

Mapa
Porady radcy prawnego

Co oznacza wyrok TSUE C-80-82/21

Dlaczego wyrok z 8 września 2022 roku w połączonych sprawach od C-80/21 do C-82/21 ma przełomowe znaczenie dla frankowiczów?

Sentencja wyroku brzmi:

1\) Artykuł 6 ust. 1 i art. 7 ust. 1 dyrektywy Rady 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r.

Co oznacza  wyrok TSUE C-80-82/21

Bank Szwajcarii podnosi stopy

Pierwszy raz od 15 lat (!) Szwajcarski Bank podnosi stopy procentowe i to od razu aż o 50 pb. Reakcja złotego jest natychmiastowa, złoty traci do chf ponad 2,5 %. Mój komentarz jaki to może mieć wpływ na sprawy frankowe:

https://businessinsider.com.

Bank Szwajcarii podnosi stopy

Pozwy zbiorowe w sprawach frankowych

Fot.Zamek w Mikulov, Czechy.

Popularność pozwów zbiorowych, wywodzących się z amerykańskiej procedury znane jako „action class” w Polsce miała wielu zwolenników i wzbudzała nadzieję setek uczestników na szybki i tani proces.

Pozwy zbiorowe w sprawach frankowych

Roszczenia banków w sprawach frankowych

Fot. Palermo, Wochy,

Banki coraz częściej i donośniej informują, iż będą występować z roszczeniami przeciwko kredytobiorcą z umów frankowych. Formułują tezę, iż bank będzie występować o odszkodowanie za korzystanie z kapitału.

Roszczenia banków w sprawach frankowych
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę

    Wyślij wiadomość

    Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

    Dane osobowe są przetwarzane przez Krajową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej 15 wyłącznie w celu przesłania korespondencji do wybranego radcy prawnego. Podanie danych jest niezbędne w celu realizacji kontaktu. Dalsza korespondencja następuje poza systemem szukajradcy.pl. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.