SzukajRadcy.pl
TOMASZ LAWRĘC

TOMASZ LAWRĘC

Miasto
Warszawa
Adres
Potrzebna 3/5, 02-448
Telefon
505 036 089
Numer uprawnień
WA-6577
Rok rozpoczęcia działalności
2008-05-26
obszary praktyki:
cywilne
bankowe
administracyjne (w tym postępowanie)
compliance
restrukturyzacyjne
nowe technologie
prawo spółek handlowych
rynki kapitałowe
zabezpieczenia wierzytelności umownych
umowy gospodarcze (handlowe)
O Mnie

Z rynkiem kapitałowym związany od 1999 roku, doświadczenie zdobywał w towarzystwach funduszy inwestycyjnych, jako prawnik oraz inspektor nadzoru. Przez 15 lat współpracował z wiodącymi na polskim rynku kancelariami prawnymi specjalizującymi się w obsłudze instytucji finansowych. Specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego. Wspiera klientów przy wychodzeniu z inwestycji, opracowując strategie i schematy działania.

Obecnie koncentruje się na obsłudze banku depozytariusza oraz restrukturyzacji portfeli inwestycyjnych funduszy, doradzając zarówno w bieżącej działalności funduszy, jak i przy ich likwidacji oraz analizie prawnej transakcji i tytułów prawnych do tzw. trudnych lokat.

Doradza podmiotom nadzorowanym w szerokim zakresie transakcji finansowych oraz w kwestiach regulacyjnych (krajowe regulacje rynku finansowego, MIFID, MIFID II, RODO, AIMFD, UCITS). Doradza w kwestiach związanych z RODO i AML.

Jego praktyka obejmuje również postępowania licencyjne przewidziane ustawą o funduszach, w szczególności związane z obszarami dystrybucyjnymi i sekurytyzacyjnymi. Wspiera klientów w kontaktach z Komisją Nadzoru Finansowego i urzędami państwowymi, w tym także w trakcie kontroli.

Mapa
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę
Wyślij wiadomość

Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, ul. Żytnia 15 lok. 16, 01-014 Warszawa. Podanie danych w celu realizacji kontaktu i odpowiedzi jest niezbędne. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.