SzukajRadcy.pl

Polski Bon Turystyczny na wakacje – kto go otrzyma?

Polski Bon Turystyczny na wakacje – kto go otrzyma?

Projekt ustawy z poprawkami Senatu trafił do Sejmu.

Polski Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu finansowe wsparcie polskich rodzin a także ma wspomóc osłabioną przez pandemię COVID-19  branżę turystyczną. Projekt ustawy z poprawkami wniesionymi przez Senat trafił do Sejmu. Posłowie zadecydują czy przyjmą poprawki czy odrzucą je.  

 

Bon turystyczny wyniesie jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu.

 

Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

 

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Ministerstwo Rozwoju wraz z Polską Organizacją Turystyczną pracują nad stworzeniem katalogu bazy turystycznej.

 

Bon  przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów czyli analogicznie jak program 500 plus.

 

Za pomocą bonu będzie można dokonywać płatności wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty bonu.

Bon dostępny będzie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS PUE.

Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Bon będzie dostępny jedynie w wersji elektronicznej, nie będzie możliwości zamiany na gotówkę.

Miejsca, w których będzie można płacić bonem będą publikowana na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Podmioty, które będą chciały przyjmować płatności za pomocą bonu, będą musiały zarejestrować się w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS. Termin, od którego będzie możliwa rejestracja w systemie teleinformatycznym, zostanie opublikowany na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju.

 

Aktulanie nie jest znana data, od której będzie można dokonać rejestracji. Jest ona uzależniona od daty wejścia w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

Wszelkie niezbędne informacje o bonie turystycznym  dostępne są również na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.   

 

Autor porady:
Data utworzenia:
07.07.2020
Wyślij wiadomość

Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, ul. Żytnia 15 lok. 16, 01-014 Warszawa. Podanie danych w celu realizacji kontaktu i odpowiedzi jest niezbędne. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.