SzukajRadcy.pl
ALEKSANDRA SEWERYNIK

ALEKSANDRA SEWERYNIK

Sewerynik Prawo Autorskie

Miasto
Warszawa
Adres
Aleja Jana Chrystiana Szucha 16/18, 00-582
Numer uprawnień
WA-14310
obszary praktyki:
autorskie
O Mnie

Doktor nauk prawnych, radca prawny, dyrygent chóralny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Stale współpracuje z kancelarią Hasik Rheims i Partnerzy.

Jej doświadczenie obejmuje doradztwo z zakresu prawa autorskiego oraz prawa do
wizerunku. Zna praktykę działania organizacji zbiorowego zarządzania. Jest jedynym w Polsce ekspertem przygotowującym integralne, muzyczno-prawne, analizy porównawcze utworów muzycznych w kontekście plagiatu.

Wykłada prawo autorskie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. Jest autorką książki „Prawo autorskie w muzyce”, redaktorem naukowym oraz współautorką książki "Prawo autorskie w instytucjach kultury", autorką bloga (http://prawomuzyki.pl) oraz licznych publikacji z zakresu prawa autorskiego („Przegląd Ustawodawstwa Gospodarczego”, „Kwartalnik Urzędu Patentowego”, „Rzeczpospolita”).
Przez 4 lata publikowała felietony w „Rzeczpospolitej”, za które otrzymała w 2015 i 2016 r. nagrodę w III i IV edycji a wyróżnienie w V edycji konkursu na informację medialną o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej, organizowanego przez Urząd Patentowy RP.

 

Mapa
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę
Wyślij wiadomość

Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, ul. Żytnia 15 lok. 16, 01-014 Warszawa. Podanie danych w celu realizacji kontaktu i odpowiedzi jest niezbędne. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.