SzukajRadcy.pl
MAŁGORZATA MISZKIN-WOJCIECHOWSKA

MAŁGORZATA MISZKIN-WOJCIECHOWSKA

Kancelaria Mediacyjna/Radcy Prawnego

Miasto
Warszawa
Adres
Aleja Zjednoczenia 19/Skr. pocz., 01-829
Telefon
603988918
Numer uprawnień
WA-5040
Rok rozpoczęcia działalności
2003-06-23
obszary praktyki:
międzynarodowe
nowe technologie
prawo spółek handlowych
arbitraż i mediacje
cywilne postępowanie
działalność gospodarcza
umowy gospodarcze (handlowe)
O Mnie

 

Mediacja umowna, sądowa i pozasądowa, negocjacje - tym zajmuję się profesjonalnie od ponad 10 lat w j. polskim i w j. niemieckim. Obecnie też - on line. Uważam, że prowadzenie biznesu opiera się na zaufaniu i dialogu. Czasem początkowe zaufanie i współpraca, a w konsekwencji realizacja umów mogą zostać zaburzone. Wówczas dochodzi do sporów, których finał może skończyć się w sądzie, lecz nie zawsze musi. Wtedy zamiast czekać na niewiadome roztrzygnięcie sądowe warto skorzystać z mediacji, która trwa zwykle od 2 tygodni do 2 miesięcy. Podczas mediacji to strony ustalają warunki wynegocjowanej ugody jak: rozłożenie długu na raty, zmianę terminu płatności lub kwoty odsetek i in. Z  doświadczenia wynika, iż w przypadku sporów gospodarczych ok. 70 % spraw kończy się polubownie. Zajmuję się właśnie takimi sporami - gospodarczymi, z umów, z kontraktów ze spółkami Skarbu Państwa ( art. 54 a Ustawy o finansach pub.), dot. prawa spółek, prawa pracy, ale jestem gotowa podjać mediacji w sporach administracyjnych lub też zakresu wdrożeń IT.  Prowadzę też skuteczne negocjacje kontraktowe w j. niemieckim. Znam j. niemiecki i j. angielski.

Zapraszam do kontaktu

Małgorzata Miszkin-Wojciechowska

Mapa
Porady radcy prawnego

Europejski Tytuł Egzekucyjny

Po pandemii (tez w trakcie) kiedy liczba sporów będzie powodowała zatory we wszystkich sądach zarówno polskich jak i krajach UE, warto przyjrzeć się europejskim regulacjom prawnym, które mogą ułatwić życie polskiemu przedsiębiorcy w sytuacji, gdy będzie zmuszony do...

Europejski Tytuł Egzekucyjny
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę
Wyślij wiadomość

Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, ul. Żytnia 15 lok. 16, 01-014 Warszawa. Podanie danych w celu realizacji kontaktu i odpowiedzi jest niezbędne. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.