SzukajRadcy.pl
KATARZYNA PŁOWENS

KATARZYNA PŁOWENS

Kancelaria Prawna, Nieruchomości

Miasto
Poznań
Adres
Lindego 6, 60-573
Telefon
+48604696245
Numer uprawnień
PZ-2683
obszary praktyki:
nieruchomości
umowy gospodarcze (handlowe)
budowlane
prawo spółek handlowych
cywilne postępowanie
sportowe
zabezpieczenia wierzytelności umownych
cywilne
O Mnie
  • Od 2009 roku jestem radcą prawnym oraz pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Specjalizuję się w prawie cywilnym w szczególności prawie nieruchomości (zasiedzenie, sprzedaż/zakup, najem/dzierżawa, poszukiwanie nieruchomości, podział nieruchomości, odzyskiwanie nieruchomości, odszkodowania, służebności, hipoteki, zniesienie współwłasności, użyczenie, poszukiwanie właścicieli, etc.) oraz w prawie spadkowym (testamenty, postępowania spadkowe, poszukiwanie spadkobierców, podział spadku, zachowek). Moim atutem jest skuteczność a nadrzędnym celem zadowolenie Klientów.
Mapa
Porady radcy prawnego

Prawo spadkowe - zmiana przepisów

W dniu dzisiejszym wchodzi z życie nowelizacja kodeksu cywilnego w zakresie prawa spadkowego. Zgodnie z założeniem ustawodawcy zmiany mają na celu przede wszystkim skrócenie postępowań spadkowych i zwiększenie bezpieczeństwa prawnego spadkobierców.

Prawo spadkowe - zmiana przepisów

Ponowne użycie grobu

Zasady pochówku i utrzymania grobów na cmentarzach regulują przepisy ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Regułą jest, że grób nie może być użyty do ponownego chowania przed upływem lat 20 (art. 7 ust. 1 wspomnianej ustawy).

Ponowne użycie grobu

Umowa o zrzeczenie się dziedziczenia

Zakaz zawierania umów o spadek.

Zasadą wyrażoną w polskim prawie jest zakaz zawierania umów o spadek. Artykuł 1047 kodeksu cywilnego stanowi, iż umowa o spadek po osobie żyjącej jest nieważna.

Wyjątek od reguły.

Umowa o zrzeczenie się dziedziczenia
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę

    Wyślij wiadomość

    Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

    Dane osobowe są przetwarzane przez Krajową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej 15 wyłącznie w celu przesłania korespondencji do wybranego radcy prawnego. Podanie danych jest niezbędne w celu realizacji kontaktu. Dalsza korespondencja następuje poza systemem szukajradcy.pl. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.