SzukajRadcy.pl
KONRAD BIRECKI

KONRAD BIRECKI

Kancelaria Radcy Prawnego Konrad Birecki

Miasto
Ciecierzyce, gm. Deszczno, pow. gorzowski
Adres
Osiedlowa 22A, 66-446
Telefon
+48608824409
Numer uprawnień
ZG/G/328
obszary praktyki:
pracy
cywilne
rodzinne i opiekuńcze
medyczne
umowy gospodarcze (handlowe)
zamówienia publiczne
prawo spółek handlowych
cywilne postępowanie
O Mnie

Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie, odbyłem aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp., zdałem egzamin sędziowski, jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze.

Głównie specjalizuję się w prawie cywilnym, prawie pracy, prawie medycznym, prawie rodzinnym i spadkowym.

Od wielu lat zajmuję się świadczeniem stałej obsługi prawnej podmiotom leczniczym, samorządowi lekarskiemu, udzielam porad i konsultacji prawnych, sporządzam opinie prawne, opracowuję projekty umów, regulaminów i innych aktów prawnych, zapewniam zastępstwo procesowe.

Reprezentuję klientów przed sądami zwłaszcza w sprawach cywilnych (o zapłatę, zniesienia współwłasności, zasiedzenia, wynikających z umów cywilnoprawnych), pracowniczych (odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę, odwołania od dyscyplinarnego zwolnienia z pracy, nierównego traktowania w zatrudnieniu, mobbingu, uchylenia kar porządkowych), medycznych (odszkodowania, zadośćuczynienia za błędy medyczne, naruszenia praw pacjenta), rodzinnych (rozwodowych, podziału majątku, ustanowienia rozdzielności majątkowej, alimentacyjnych), spadkowych (stwierdzenia nabycia spadku, działu spadku, zachowek).

Gwarantuję duży profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta.

Zapraszam.

Mapa
Porady radcy prawnego

Pomoc lekarska w ramach tak zwanej zgody domniemanej pacjenta

Warunkiem koniecznym na wykonanie badania/zabiegu medycznego jest skuteczna prawnie zgoda pacjenta (lub innej osoby uprawnionej). W pewnych sytuacjach ustawodawca dopuszcza jednak interwencje medyczną bez wyraźnego oświadczenia pacjenta, w ramach tzw. zgody domniemanej.

Pomoc lekarska w ramach tak zwanej zgody domniemanej pacjenta

Okresowe powierzenie pracownikowi innej pracy

Co do zasady postanowienia umowy o pracę są wiążące dla obu stron stosunku pracy, ich zmiana wymaga zasadniczo zgody stron, a w przypadku braku porozumienia, wypowiedzenia warunków pracy lub płacy.

Okresowe powierzenie pracownikowi innej pracy

Jesteś mobbingowany - walcz

Kodeks pracy nie tylko definiuje samo zjawisko mobbingu, ale również określa roszczenia, których może domagać się pracownik dotknięty mobbingiem od pracodawcy.

Jesteś mobbingowany - walcz
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę

    Wyślij wiadomość

    Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

    Dane osobowe są przetwarzane przez Krajową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej 15 wyłącznie w celu przesłania korespondencji do wybranego radcy prawnego. Podanie danych jest niezbędne w celu realizacji kontaktu. Dalsza korespondencja następuje poza systemem szukajradcy.pl. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.