SzukajRadcy.pl
MAŁGORZATA ŁUKASIK

MAŁGORZATA ŁUKASIK

Małgorzata Łukasik

Miasto
Warszawa
Adres
Batalionu AK Karpaty 1/33, 00-712
Telefon
606660920
Numer uprawnień
WA-14564
obszary praktyki:
rodzinne i opiekuńcze
O Mnie

Jestem radcą prawnym, który specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Oznacza to, że świadczę pomoc prawną w sprawie m.in. : 1) alimentów, 2) rozwodu, 3) władzy rodzicielskiej 4) kontaktów z dziećmi, 5) prawnej separacji, 6) ustalenia ojcostwa bądź zaprzeczenia ojcostwa, 7) przysposobienia 8) podziału majątku.  Materia prawa rodzinnego jest mi szczególnie bliska, ponieważ oprócz rzetelnej wiedzy prawniczej wymaga również empatii, wyczucia i przynajmniej elementarnej wiedzy o ludzkiej psyche. Prawo rodzinne stawia również w centrum zasadę dobra dziecka. A jak mawiał Janusz Korczak : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Aktywnie uczestniczę w szkoleniach prawnych w kraju i za granicą. Posiadam również doświadczenie w sprawach transgranicznych. Posługuję się językiem angielskim i niemieckim. Zapraszam do kontaktu oraz na moją stronę www.malgorzatalukasik.com oraz facebook malgorzatalukasik.kancelaria., gdzie zamieszczam bezpłatne porady prawne w formie artykułów i materiałów video. 

Mapa
Materiały wideo
Porady radcy prawnego

Alienacja rodzicielska. Art 207 kk i 24 kc cz. 3

Przenieśmy się teraz na obszar prawa cywilnego i koncepcji powództwa o naruszenie dóbr osobistych.

Przez wiele lat sądy odmawiały uznania krzywdzenia psychicznego za naruszenie dóbr osobistych. Dotyczyło to również alienacji rodzicielskiej.

Alienacja rodzicielska. Art 207 kk i 24 kc cz. 3
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę
Wyślij wiadomość

Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

Administratorem danych osobowych jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie, ul. Żytnia 15 lok. 16, 01-014 Warszawa. Podanie danych w celu realizacji kontaktu i odpowiedzi jest niezbędne. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.