SzukajRadcy.pl
PIOTR PŁAZA

PIOTR PŁAZA

Piotr Płaza

Miasto
Częstochowa
Adres
Dąbrowskiego 20/5, 42-200
Telefon
+48515923636
Numer uprawnień
OP-1535
obszary praktyki:
cywilne
umowy gospodarcze (handlowe)
własność przemysłowa
autorskie
rodzinne i opiekuńcze
działalność gospodarcza
O Mnie

Jestem absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłem aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Obecnie jestem wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Opolu (nr wpisu: OP – 1535).

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w kancelariach krakowskich oraz częstochowskich. Zajmuję się wszelkimi sprawami cywilnymi, w tym związanymi z dziedziczeniem i uzyskiwaniem zachowku. Znaczna część prowadzonych przez mnie postępowań obejmuje dochodzenie roszczeń pieniężnych wynikających z wypadków komunikacyjnych i innego rodzaju szkód. Istotną część mojej praktyki stanowią sprawy z zakresu prawa rodzinnego, zwłaszcza rozwodowe. Wielokrotnie prowadziłem również postępowania związane z kwestiami majątkowymi, jak zniesienie współwłasności czy podział majątku.

Posiadam znaczne doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców odpowiadającej potrzebom wynikającym zarówno z obszarów ich działalności, jak i stale wprowadzanych i zmienianych przepisów prawa nakładających obowiązki na podmioty gospodarcze. Sporządzam regulaminy, ogólne warunki umów, szablony dokumentów wykorzystywanych w codziennej praktyce przedsiębiorców, a także kontrakty z rozwiązaniami dedykowanymi konkretnym sytuacjom i oczekiwaniom. Pomagam w podejmowaniu nowych inicjatyw poprzez opracowywanie aktów założycielskich i rejestrowanie spółek prawa handlowego, fundacji oraz stowarzyszeń.

Pośród moich zainteresowań zawodowych znajduje się także problematyka ochrony danych osobowych, praw autorskich oraz AML. Śledzę nowe wymogi w tych obszarach i wdrażam odpowiednie procedury u przedsiębiorców.

Część mojej praktyki stanowi również reprezentowanie Klientów przed organami administracji publicznej we wszelkiego typu sprawach, w szczególności z zakresu prawa budowlanego. Sporządzam odwołania od decyzji oraz skargi do sądów administracyjnych.

Mapa
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę
Wyślij wiadomość

Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

Dane osobowe są przetwarzane przez Krajową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej 15 wyłącznie w celu przesłania korespondencji do wybranego radcy prawnego. Podanie danych jest niezbędne w celu realizacji kontaktu. Dalsza korespondencja następuje poza systemem szukajradcy.pl. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.