SzukajRadcy.pl
WALDEMAR SZUBERT

WALDEMAR SZUBERT

Radca Prawny Waldemar Szubert

Miasto
Łódź
Adres
Łagiewnicka 122, 91-471
Telefon
+48508241317
Numer uprawnień
ŁD-2461
obszary praktyki:
cywilne
karne
administracyjne (w tym postępowanie)
ubezpieczeniowe
umowy gospodarcze (handlowe)
pracy
nieuczciwa konkurencja i prawo antymonopolowe
nieruchomości
cywilne postępowanie
rodzinne i opiekuńcze
O Mnie

Specjalizacja to prawo odszkodowań (delikty i odpowiedzialność kontraktowa), ubezpieczeń(w tym obowiązkowych, osobowych, przestępczości ubezpieczeniowej), umów (w tym z zakresu prawa przewozowego, zarządzania nieruchomościami, windykacji należności pieniężnych), prowadzenia działalności gospodarczej, spadkowe, egzekucyjne, ochrony dóbr osobistych.

Szczególne osiągnięcia to:

Opublikowanie serii artykułów w dzienniku ogólnopolskim Rzeczpospolita, np. "List elektroniczny zamiast zwykłego", "Spółka umożliwia uniknięcie daniny", "Polisa pokrywa koszty sprzątania ulicy", "Czy frankowicze ponownie zatłoczą korytarze sądów?". Ponadto, udzielenie szeregu komentarzy eksperckich do artykułów o tematyce prawnej i ubezpieczeniowej w Rzeczpospolitej oraz udział w materiałach wideo w charakterze eksperta.

Opublikowanie artykułu o zmianach w ustawie o ochronie praw nabywców w Tygodniku "Wprost" - Nieruchomości "Zmiany w ustawie deweloperskiej"

Przeprowadzenie szeregu internetowych vlogów wideo dla Dziennika Rzeczpospolita - "Nowelizacja Kodeksu Karnego - czy teraz będzie bezpieczniej?"; "Jakie koszty naprawy pojazdu z ubezpieczenia OC są uzasadnione w kontekście uchwały SN III CZP 119/22? Czy wyrok ten będzie przełomowy dla ubezpieczycieli?"; "Policja nadal zatrzymuje prawa jazdy – czy to jest absurdalne w kontekście wyroku Trybunału Konstytucyjnego?"

Przeprowadzenie internetowych webinariów dwugodzinnych dla Związku Przedsiębiorstw Finansowych (https://zpf.pl/) w ramach programu #merytorycznyZPF pod tytułem "Nowelizacja przerwania i zawieszenia biegu przedawnienia w Kodeksie Cywilnym od czerwca 2022 roku" oraz "Test niezależności i bezstronności sędziego w kontekście terminowości rozpatrywania spraw oraz uwolnienie od odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za wadliwe wyroki", "Brak regulowania wymagalnych zobowiązań jako potencjalnie ścigane przestępstwo oszustwa".

Opublikowanie serii artykułów w Gazecie Ubezpieczeniowej - https://gu.com.pl/ (wersja papierowa i elektroniczna). Przykładowe tytułu artykułów, to "Odszkodowanie dla leasingobiorcy z VAT-em czy bez", "Dlaczego nie zawsze najważniejsza jest wartość przedmiotu sporu", "Jak oszukują w ubezpieczeniach osobowych", "Wysokość szkody obsługiwanej bezgotówkowo", "Kiedy pasażer nieostrożnie otworzy drzwi".

Mapa
Materiały wideo
Porady radcy prawnego

Jak zabezpieczyć się przed niewypłacalnością kontrahenta?

Każda działalność gospodarcza polega na zawieraniu różnego rodzaju umów, na podstawie których dochodzi do świadczenia na rzecz klienta usług, oddania mu rzeczy do używania lub przeniesienia na jego rzecz własności rzeczy w zamian za wynagrodzenie pieniężne.

Jak zabezpieczyć się przed niewypłacalnością kontrahenta?
wyszukaj radcę
Dostosuj sposób wyszukiwania: poprzez miejscowość lub tematykę

    Wyślij wiadomość

    Wiadomość jest przekazywana bezpośrednio do wybranego radcy prawnego

    Dane osobowe są przetwarzane przez Krajową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej 15 wyłącznie w celu przesłania korespondencji do wybranego radcy prawnego. Podanie danych jest niezbędne w celu realizacji kontaktu. Dalsza korespondencja następuje poza systemem szukajradcy.pl. Kliknij tutaj jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.